על הבלוג

שם הבלוג

טרם החלטנו סופית על שם הבלוג.  נשמח מאוד לשמוע הצעות!  על שם הבלוג לשקף את רוח הבלוג כפי שמתוארת בהמשך.  אנחנו מעדיפים רוח הומוריסטית.

 

צימוד נכויות

המונח “צימוד נכויות” הוא מינוח מומצא של אלה שמתאר את הנטיה האנושית להצמיד לאדם עם מוגבלות מסויימת, מוגבלויות נוספות.  לדוגמה:  לאישה עיוורת גם קשיי הליכה, לגבר חירש גם קשיי הבנה וכיוב’.

 

על הבלוג

הבלוג נולד על מנת לרכז ולהציג מידע על נושאים שקשורים לחיי חברה, טרנדים, וטכנולוגיות מסייעות לטובת אנשים עם מוגבלויות או צרכים מיוחדים וליצור רב שיח סביב נושאים אלו.  אנחנו מעוניינים להביא לשירותכם מידע בעל ערך ומקווים שגם אתם תקחו חלק, ותתרמו להתפתחות השיחה כדי שנכיר אתכם ונדע כיצד לעניין אתכם יותר.

יתר על כן, אנחנו מעודדים את עצמנו ואתכם לדבר על פתרונות וגישות שעדיין לא קיימים, ועשויים להפוך את חיי כולנו לנעימים ופעלתניים יותר.

הומור – הוא כלי חשוב בהתמודדות עם קשיים ואתגרים, ובכלל עושה את החיים משמחים יותר.  אנחנו בעד, ובשום מקרה אין כוונתנו ללגלג או לפגוע.

 

כיצד אנחנו רואים את בעלי המוגבלויות ובעלי צרכים מיוחדים בחברה

אם מרפרפים על פני דפי היסטוריה, מזהים מגמה מתגברת של שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה.  הסתיימו הימים בהם נכים נקשרו בשלשלאות במרתף והוסתרו מעיני הציבור.  בעינינו האדם נבדל מן הבהמה ביחסו לאחר.  התרבות האנושית והטכנולוגיות שהתפתחו ויתפתחו מסייעים לכולנו לחיות חיי יומיום וחברה בהם אנו חפצים.

לכל אחד יש מוגבלות.  כן, גם לי וגם לך.  אחדים (או קצת יותר) לא רואים כל כך טוב, אחרים לא שומעים כל כך טוב, אחרים מתקשים להגיע לפגישות בזמן ויש, רחמנא ליצלן, שלא מסוגלים לראות סרט פעולה עד סופו (!).

 

גילוי נאות

אנחנו נמנעים מכתיבה על פרויקטים בהם אנו מעורבים. במידה ולמי מאיתנו עניין מסחרי במוצר או שירות שנעלה לדיון, נציין זאת במפורש.  כלל זה תקף גם לגבי כותבים אורחים.

About the Author