אפנון ועיצוב עזרים לבעלי מוגבלויות

עיצוב חדשני למכשיר שמיעה

לפני כשנתיים נתבקשתי להגיש תקציר לבניית עסק החלום שלי.  הגשתי תכנית להקמת מיזם שעוסק בבניית עיצובים "מגניבים" וחדשניים לאביזרי עזר החל ממכשיר שמיעה ועד לשקית לקטטר.  הרשומה הזאת היא תמצית מעוברתת של אותה תכנית, שנכתבה במקור באנגלית.

משקפי ראיה ושמש הם אביזרי עזר שמזה זמן רב משמשים כאביזרי אפנה.  הם אינם מסתירים את מגבלת הראיה של הנושא אותם, נהפוך הוא, הם מודגשים ובולטים.   והם יפים.

משקפי ראיה הם המודל על פיו,אני מאמינה, ניתן לשנות גם את הגישה לעזרים לבעלי למוגבלויות או צרכים אחרים.  לא עוד מכשירי שמיעה מסורבלים בצבע בז' שמנסים להסתתר ללא הצלחה, או אותם לחצני מצוקה שגסי מראה שקשישים וילדים מסרבים לענוד.

דמיינו ילד בן 6, עם לקות שמיעה מאובחנת.  הוא אמור לענוד מכשיר שמיעה בז'-מוסתר-אבל-נראה-בבירור.  עם כניסתו לכיתה הוא יכריז על נכותו ללא מילים וסביר להניח שיתוייג כ"לא נורמלי" בחברת הילדים החדשה.

עכשיו, דמיינו את אותו הילד, עם מכשיר שמיעה מעוצב כאוזניית MP3 או זבוב(איי! יש זבוב באוזן שלי!) או בכל עיצוב אחר מרשים או מצחיק.  הפעם הוא נכנס לכיתה לא עם מכשיר שמיעה כי אם עם גדג'ט מצחיק ומעורר עניין וצחוק .  הוא נכנס בבטחון עם חיוך רחב חוצה את פניו.  באותה הארשת מקבלים את פניו חבריו החדשים.

גישה – זה החלק העיקרי.  עם שינוי גישה, קל מאוד ליצרנים לייצר גדג'טים יעילים במקום עזרים.  לברות ותאגידים, זה הזמן לקראודסורסינג בקרב קהל היעד שלכם ובקרב סטודנטים לעיצוב שכמהים לתחרויות בעלות עערך מוסף.

עלינו אלה